Харківському національному університету міського господарства ім. О.М. Бекетова виповнилося 100 років.

У лині місяці 2022 року виповнилося 100 років з дня заснування Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.  Заснований у 1922 році цей виш є найстарішим в Україні закладом вищої освіти галузевого спрямування. Університет готує фахівців  для забезпечення життєдіяльності сучасних міст та їх подальшого сталого розвитку.

Сьогодні ХНУМГ ім. О.М. Бекетова – сучасний потужний навчально-науковий комплекс, до складу якого входять 5 навчально-наукових інститутів, 1 факультет, 2 коледжі, 4 освітніх центри, 10 навчально-консультаційних центрів в регіонах країни, аспірантура, докторантура, галузеві науково-дослідні підрозділи, науково-методичний центр. Загальна чисельність студентів становить близько 7 тисяч осіб, серед яких понад 500 студентів з інших країн світу.

Майже 100 років тому (1923 р.) для студентів уже викладалась навчальна дисципліна «Міський трамвай», а в 1934 році створено кафедру електричного транспорту.

Наразі серед багатьох спеціальностей міського господарства одне з провідних місць в університеті займає підготовка фахівців для міського електричного транспорту, які забезпечували та забезпечують у містах України транспортне обслуговування населення міським електротранспортом, розробку нового рухомого складу, систем електропостачання, колійного господарства та управління рухом. За час існування університету для транспортної галузі підготовлено понад 10000 фахівців.

 

Попри війну і постійні ворожі обстріли Харкова та вибиті внаслідок прильотів ворожих снарядів шибки вікон навчальних корпусів університету  колективу вишу вдалося скромно відзначити цю знаменну дату.

Корпорація «Укрелектротранс» від імені колективів підприємств міського електротранспорту України щиро вітає колектив та всіх випускників і студентів вишу з цією знаменною подією.

Приєднуйтесь до обговорення!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


вісім + 4 =