ДНІПРОВСЬКОМУ ТРОЛЕЙБУСУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 75 РОКІВ

7 листопада 2022 року Дніпровському тролейбусу виповнюється 75 років. Корпорація «Укрелектротранс» від імені усіх електротранспортників України щиро вітає колектив комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» та мешканців міста Дніпра з цією знаменною датою.

У 1947 році при управлінні Дніпровського трамвая було створено тролейбусну службу. На території першого трамвайного депо виділили приміщення для ремонту і огляду тролейбусів. До Харкова було направлено групу працівників для оволодіння професіями, пов’язаними з ремонтом і експлуатацією тролейбусів.

7 листопада 1947 року, після святкової демонстрації, відкрито тролейбусний рух. Чотири машини, які надійшли з Чернівців та Києва, курсували по маршруту від хлібозаводу біля центрального залізничного вокзалу до вул. Барикадної.

У 1948 році парк тролейбусів поповнився на 8 машин, побудовано нову тролейбусну лінію та відкрито другий маршрут від міськвиконкому до парку ім. Т. Шевченка. У 1949 році тролейбусний рух відкрито по дерев’яному мосту через р. Дніпро.

У1961 році стало до ладу тролейбусне депо на 100 машин які до цього базувалися на території трамвайного депо № 1. Введено в експлуатацію нові кільцеві маршрути «А» і «Б» загальною протяжністю 32,7 км.

У подальшому тролейбус Дніпра динамічно розвивався, зростав парк рухомого складу, будувалися нові тролейбусні лінії та інші об’єкти  інфраструктури, збільшувалася кількість тролейбусних маршрутів та перевезених пасажирів.

Станом на кінець1964 року парк тролейбусів уже складав 130 машин, а на 1991 рік – 324 тролейбуси при протяжності тролейбусних ліній  понад 193 км.

На початок 2022 року протяжність тролейбусних ліній у місті досягла 213,6 км., а парк рухомого складу склав 185 одиниць.

Дніпровський тролейбус і сьогодні, через 75 років від початку діяльності, є одним з основних перевізників мешканців та гостей міста Дніпра, а електротранспортники, незважаючи на постійні обстріли міста агресором,  роблять усе можливе для забезпечення стабільного транспортного обслуговування городян.

Приєднуйтесь до обговорення!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


один × 9 =